نتایج در این بخش نمایش داده می شود

سری جدید آیفون با نمایشگرهای ۵.۴ تا ۶.۷ اینچی ارایه خواهد شد

به گزارش البرز فاوا نیوز؛ طبق اطلاعات درز شده سری جدید آیفون با نمایشگرهای ۵.۴ تا ۶.۷ اینچی ارایه خواهد شد؛ دستگاه آیفون ۱۲ پرو با اندازه نمایشگر ۵.۴ اینچی ارائه و با نمایشگر اولد ساخت سامسونگ روانه‌ی بازار خواهد شد و به احتمال زیاد جایگزین مدل ۵.۸ اینچی می‌شود. از طرفی دیگر، اندازه نمایشگر آیفون ۱۲ پرو مکس به ۶.۷ اینچ افزایش پیدا می‌کند.

آخرین مرتبه ای که اپل در مورد سری آیفون‌ها تغییرات گسترده‌ای را اعمال کرد سال ۲۰۱۷ زمان معرفی آیفون X بود که اولین آیفون دارای نمایشگر کم‌حاشیه و سیستم تشخیص چهره محسوب می‌شود. طبق گزارش ET News، هر دو آیفون ۵.۴ و ۶.۷ اینچی مجهز به نمایشگر اولد ساخت سامسونگ هستند که از فناوری لمسی Y-OCTA بهره می‌برند؛ این فناوری به سامسونگ اجازه می‌دهد که ضخامت نمایشگرهای موردنظر را کاهش دهد و همچنین هزینه ساخت آن‌ها هم کاهش پیدا می‌کند.

هنوز معلوم نیست که آیا خود آیفون‌ ۱۲ پرو و پرو مکس هم باریک‌تر می‌شوند یا نه. لازم به ذکر است سری آیفون ۱۱ به دلیل بهره‌گیری از باتری‌های بزرگ‌تر، نسبت به نسل قبلی خود اندکی ضخیم‌تر محسوب می‌شوند. در این گزارش جایگزین آیفون ۱۱ یک آیفون ۶.۱ اینچی خواهد بود که به جای نمایشگر LCD از نمایشگر اولد ساخت سامسونگ و ال‌جی استفاده می‌کند.

از دیگر ویژگی‌های جدید خانواده آیفون ۱۲ بر اساس شایعات منتشر شده می‌توان به دوربین سه‌بعدی، حداکثر ۶ گیگابایت حافظه رم  اشاره کرد. در ضمن باید خاطرنشان کنیم سری آیفون ۱۲ قرار است پشتیبانی از اینترنت ۵G را نیز ارایه کنند که در فروش آن ها تاثیر بسزایی دارد.