نتایج در این بخش نمایش داده می شود

بهترین دوربین های موبایل سال ۲۰۱۹ از نگاه لابراتوار DxOMark

به گزارش البرز فاوا نیوز؛ لابراتوار DxOMark به عنوان مرجعی برای بررسی کیفیت دوربین گوشی های هوشمند با بررسی دقیق گوشیهای تولید شده در سال 2019 در موقعیتها و نسبت به ویژگیهای مختلف آنها را بررسی نموده و لیست مربوط به هر ویژگی و موقعیت را اعلام نموده که در ادامه مطلب آنها را مرور خواهیم کرد.
بهترین دوربین گوشی ۲۰۱۹

اگر به دوربینی نیاز دارید که تقریبا در تمام موقعیت ها بهترین عملکرد را داشته باشد، به استناد DxoMark بهتر است یکی از گزینه های هواوی میت ۳۰ پرو و شیائومی می CC9 پرو پریمیوم ادیشن را انتخاب کنید. این دستگاه ها اولین بار است که توسط DxoMark به عنوان برترین ها معرفی می شوند.

این سایت عنوان کرده که گوشی هواوی به سبب وجود مدیریت نویز بهتر، عکس های بهتری را ارائه می کند؛ با این حال گوشی شیائومی زوم بهتری دارد چون دارای دو لنز زوم است و کیفیت ویدیوی بهتری نیز دارد. این محصولات در صدر لیست بهترین دوربین گوشی های 2019 قرار گرفته اند.

بهترین دوربین گوشی برای فیلم برداری سال ۲۰۱۹

لابراتوار DxoMark گوشی آیفون ۱۱ پرو مکس را به عنوان بهترین گوشی موجود از میان گوشی های اپل معرفی کرده و همچنین به توانایی های بی نظیر آن در ضبط ویدیو نیز اشاره کرده است.

اگر به دنبال یک گوشی اندرویدی با قابلیت های بالای ضبط ویدیو هستید، به استناد DxoMark می توانید از می CC9 پرو (پرمیوم ادیشن) استفاده کنید. این گوشی در زمینه ضبط ویدیو امتیاز یکسانی با گوشی اپل کسب کرده است. با این حال، کیفیت ضبط ویدیوی HDR در گوشی اپل متفاوت و بهتر است.

 

 

 بهترین دوربین گوشی برای زوم سال ۲۰۱۹

زمانی که صحبت از قابلیت های زوم می شود، گوشی 108 مگاپیکسلی شیائومی که یکی از بهترین دوربین گوشی های هوشمند را داراست، تمام رقبا را کنار زده و توسط DxoMark به عنوان بهترین گوشی برای زوم معرفی می شود. این گوشی دارای دو لنز تله فوتو است که موجب قابلیت های استثنایی آن شده است.

لابراتوار DxoMark در این زمینه هواوی P30 پرو را نیز معرفی می کند، چرا که این گوشی در دسترس تر از گوشی شیائومی است. این وب‌سایت اشاره کرده که گوشی هواوی به اندازه گوشی شیائومی قابلیت ثبت جزئیات را ندارد؛ با این حال عملکرد مناسبی از خود نشان می دهد.

 

بهترین دوربین گوشی برای عکاسی عریض سال ۲۰۱۹

ال جی یکی از اولین برندهای اصلی بود که برای اولین بار در سال 2016 از دوربین اولترا واید در گوشی خود استفاده کرد؛ با این حال DxoMark اکنون گوشی گلکسی نوت 10 پلاس 5G را به عنوان برترین گوشی در زمینه تصویربرداری واید معرفی کرده است. این وب‌سایت اشاره کرده که علت این انتخاب، وجود یکی از عریض ترین زاویه های دید در گوشی سامسونگ است؛ به علاوه این که تصویربرداری با این لنز در فضای بسته یا باز کیفیت بسیار بالایی نیز دارد.

DxoMark گوشی آیفون ۱۱ پرو مکس را به عنوان یک جایگزین برای گوشی سامسونگ معرفی کرده است و اشاره کرده که دوربین این گوشی به اندازه دوربین گوشی سامسونگ واید نیست و نویز بیشتری نیز دارد؛ با این حال، تصویربرداری با گوشی اپل جزئیات بهتر و بیشتری را آشکار می سازد.

بهترین دوربین گوشی برای عکاسی شب سال ۲۰۱۹

معمولا گوشی های هوشمند عملکرد چندان جالبی هنگام عکس برداری در تاریکی از خود نشان نمی دهند؛ با این حال DxoMark از گوشی هواوی میت 30 پرو به عنوان بهترین گوشی در این زمینه یاد کرده است. گوشی P30 پرو هواوی نیز می تواند گزینه بعدی محسوب شود؛ با این حال نویز بیشتری نسبت به میت 30 پرو دارد.