نتایج در این بخش نمایش داده می شود

افزایش فروش تبلت با شیوع ویروس کرونا

گزارشی جدید نشان می دهد با توجه به فراگیری شیوع ویروس کرونا، بازار تبلت در سال جاری رشد می کند و تقاضا برای این محصول الکترونیکی افزایش می یابد.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از مهر، جهان مشغول مبارزه با همه گیری کووید۱۹ است و همزمان صنایع بیشتری برای ادامه فعالیت خود به بخش دیجیتال رجوع می کنند. بخش آموزش یکی از نمونه های دیجیتالی شدن است. تعداد روزافزونی از دانشگاه ها، مدارس و موسسات دیگر  فعالیت های آموزشی را به طور آنلاین انجام می دهند.

درهمین راستا پیش بینی می شود بازار تبلت در سال جاری با رشد قابل توجه تقاضا روبرو شود. توسعه سریع و اجباری بازار آموزش آنلاین به طور مستقیم تقاضا برای کالاهای مرتبط را افزایش داده است. این روند شامل گجت های الکترونیکی مانند پروژکتور، پرینتر و حتی تبلت نیز می شود.

طبق گزارش جدید شرکت IDC  در مقایسه سالانه، در ماه فوریه ۲۰۲۰ میلادی تعداد محموله های تبلت ۱۰۰ درصد رشد کرده است.

همچنین این رشد ناگهانی در ماه مارس ۲۰۲۰ میلادی نیز ۵۰ درصد اعلام شده است. این ارقام کلی و شامل تبلت های معمولی و همچنین تبلت های آموزشی است.

تبلت های آموزشی گجت هایی هستند که تمرکز آنها روی مشتریان جوان و منابع آموزشی مرتبط با دورس است. همچنین در این نوع تبلت ها اپلیکیشن های مخصوصی به طور پیش فرض نصب شده است.

طبق گزارش IDC ، بازار تبلت چین در این بازه شاهد رشد مداوم بوده است. در سال ۲۰۱۹ میلادی در این کشور بیش از ۴ میلیون تبلت آموزشی بارگیری شد. پیش بینی می شود در ۲۰۲۰ میلادی ۴.۴ میلیون دستگاه و در ۲۰۲۱میلادی ۴.۷ میلیون دستگاه بارگیری شود. این ارقام در مقایسه با روند نزولی معمول در بازار تبلت تضاد بسیار دارد.