نتایج در این بخش نمایش داده می شود

آیفون ۱۱ پرفروش ترین و محبوب‌ترین گوشی هوشمند

آیفون ۱۱ پرفروش ترین و محبوب‌ترین گوشی هوشمند

آمارهای منتشر شده از سوی کارشناسان و تحلیلگران موسسه تحقیقاتی کانالیز حاکی از آن است که میزان فروش آیفون ۱۱ در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ بسیار بیشتر از گوشی های دیگر موجود در بازارهای جهانی بوده است و این بدان معناست که این گوشی هوشمند جدید عنوان محبوب ترین و پرفروش ترین گوشی هوشمند در نخستین فصل از سال جاری میلادی را به خود اختصاص داده است.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از ایسنا، همچنین جدیدترین گزارش های منتشر شده از سوی موسسه تحقیقاتی و آماری کانتر پوینت نیز منتشر شده نشان می دهد که در سه ماهی منتهی به مارس ۲۰۲۰ کمتر از ۳۰۰ میلیون دستگاه گوشی روانه بازارهای جهانی شده است که ناشی از شیوع گسترده و همه گیری ویروس خطرناک و مرگبار کرونا بوده است؛ در واقع این نخستین باری است که از سال ۲۰۱۴ تا کنون، کمتر از این عدد در بازارهای جهانی گوشی موبایل عرضه شده و در نتیجه درآمد بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده موبایل نیز افت شدیدی در این بازه زمانی پیدا کرده است.

در فهرست کانالیز، اپل موفق شده جایگاه های مناسبی را در میان گوشی های فروخته شده در سه ماهه نخست ۲۰۲۰ را به خود اختصاص دهد که در این میان آیفون ۱۱ به عنوان مدل معمولی و استاندارد گوشی های پرچمدار جدید اپل در رتبه نخست و دو گوشی دیگر یعنی آیفون ۱۱ پرو مکس و آیفون ۱۱ پرو به ترتیب در رتبه های ششم و دهم این جدول قرار گرفته اند.

بعد از آیفون ۱۱ اپل، گوشی های نوت ۸ و ردمی نوت ۸ تی شیائومی، گلکسی a۵۱ سامسونگ، گلکسی a۱۰ اس سامسونگ و ردمی نوت ۸ پرو شیائومی به تردید در جایگاه های دوم تا پنجم این رده بندی قرار گرفته اند.

بر اساس  وب سایت Explica، جایگاه های ششم تا دهم این جدول نیز به ترتیب به گوشی های آیفون ۱۱ پرو مکس اپل، گلکسی a۲۰ اس سامسونگ، گلکسی A۰۱ سامسونگ، ردمی ۸A شیائومی و آیفون ۱۱ پرو اپل تعلق داشته است.

با نگاه مختصری بر این جدول می توان دریافت که جایگاه های برتر در بازارهای جهانی فروش موبایل به شرکتهای اپل، سامسونگ و شیائومی اختصاص یافته است و این تولیدکنندگان بزرگ توانسته اند در سه ماهه نخست سال جاری میلادی به خوبی نظر و توجه خیل عظیمی از کاربران در کشورهای مختلف جهان را به سمت و سوی خود جلب کنند.