نتایج در این بخش نمایش داده می شود

کاربران فیس بوک بیشتر اهل کدام کشور در دنیا هستند؟

facebook-nationality

جدیدترین گزارش‌ها حاکیست که کاربران هندی بسیار بیشتر از فیس‌بوک استفاده کرده و در آن عضویت دارند.

به تازگی موسسه تحقیقاتی و آماری استاتیستا گزارش و نموداری را منتشر کرده است که نشان می‌دهد کاربران فیس‌بوک بیشتر ساکن کشورهای هند، ایالات متحده آمریکا و اندونزی هستند.

البرزفاوا نیوز، به نقل از ایسنا، بر اساس نمودار زیر که در وب سایت statista آمده است، می‌توان دریافت که کاربران هندی، آمریکایی و اندونزیایی به ترتیب در جایگاههای نخست تا سوم بیشترین استفاده از شبکه اجتماعی فیس‌بوک را به نام خود ثبت کرده و به نظر می‌رسد که تمایل بیشتری برای گذراندن وقت خود در پلت‌فرم آن دارند.

طبق این نمودار، تعداد کاربران فعال فیس بوک در هند ۲۷۰ میلیون نفر در ماه جاری میلادی، ژوئیه ۲۰۱۹، در ایالات متحده آمریکا ۱۹۰ میلیون نفر و در اندونزی ۱۳۰ میلیون  نفر گزارش و اعلام شده است.

facebook-country

برزیل، مکزیک و فیلیپین  نیز به ترتیب در رتبه های چهارم، پنجم و ششم جدول رده‌بندی بیشترین کاربران فیس‌بوک قرار گرفته  و به ترتیب میزبان  ۱۲۰،۸۲ و ۶۸ میلیون کاربر فعال در ماه بوده اند.ویتنام، تایلند ، مصر، ترکیه و انگلستان نیز به ترتیب با اختصاص ۵۸، ۴۶، ۳۸ و ۳۷ میلیون کاربر فعال در ماه، در جایگاههای هفتم تا دهم این جدول و فهرست ایستاده و جای گرفته‌اند.

فیس‌بوک بدون شک یکی از بزرگترین و محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در جهان به شمار می‌رود که موفق شده است در سال‌های اخیر توجه خیل عظیمی از کاربران را در کشورهای مختلف جهان به سمت و سوی خود جلب کند و عملکرد موفقیت آمیز و به دنبال آن درآمدزایی و سودآوری بالایی را برای خود به ارمغان بیاورد.

تقریباً اوایل سال جاری ۲۰۱۸ میلادی بود که شبکه‌اجتماعی فیس‌بوک درگیر بزرگ‌ترین رسوایی در طول تاریخ خود شد، چراکه اخبار بسیاری مبنی بر همکاری فیس‌بوک با یک مؤسسه تحقیقاتی به نام کمبریج آنالتیکا و افشای اطلاعات خصوصی خیل عظیمی از کاربران فیس‌بوکی منتشر شد. گزارش‌های منتشره نشان می‌داد که اطلاعات بیش از ۸۷ میلیون نفر از کاربران فیس‌بوک در این همکاری به سرقت رفته و افشا شده است.

پس از آنکه وب‌سایت‌ها و رسانه‌های خبری بسیاری گزارش کردند که شبکه اجتماعی فیس‌بوک در انتشار اطلاعات شخصی و خصوصی کاربرانش دست داشته است، مردم و منتقدان بسیاری فیس‌بوک را به خیانت در امانت و همکاری با نهادهای دولتی یا تحقیقاتی متهم کردند.

این شبکه اجتماعی به سرعت آماج حملات کاربران بسیاری در سراسر جهان قرار گرفت به‌گونه‌ای که تعداد کثیری از شرکت‌ها و افراد معروف اقدام به بستن و غیرفعال کردن صفحات مجازی خود در فیس‌بوک کرده و استفاده از این شبکه اجتماعی را ننگی برای دنیای مجازی توصیف کرده‌اند.با همه این تفاسیر به نظر می‌رسد که هیچ تغییر منفی چشمگیر و قابل توجهی در تعداد کاربران فیس‌بوک رخ نداده است.