نتایج در این بخش نمایش داده می شود

چالش”سرمایه شناختی و طراحی بازی” برگزار می شود

سرمایه شناختی و طراحی بازی عنوان چالشی است که با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی معاونت علمی و فناوری در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ توسعه ارتباط بین رشته‌ای و معرفی بازی‌های شناختی به عنوان یکی از زمینه‌های کار آفرینی و سرمایه‌گذاری هدفی است که برگزارکنندگان این چالش دنبال می‌کنند.

البته می‌توان به اهداف دیگری مانند ارتقای سطح بازی‌ها از جنبه‌های صرفا تفریحی به پرورش شناختی و حمایت از تیم‌های خلاق و نوآور نیز اشاره کرد.

چالش پیش رو حول محورهای طراحی بازی‌های دیجیتال و طراحی بازی‌های فیزیکی و قلم کاغذی برگزار می‌شود و علاقه مندان می‌توانند با شرکت در این پیش رویداد که برای همگان رایگان است، ازآخرین یافته‌های علمی در حوزه‌ بازی‌های شناختی و اساتید علوم شناختی و کسب و کار بهره مند شوند.

پیش رویداد استارتاپی سرمایه شناختی و طراحی بازی همزمان با هشتمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی 27 آذر ماه سال جاری در دانشگاه علوم پزشکی ایران، سالن همایش های رازی برگزار می‌شود.

شتاب دهنده شناختی  COGNOTECH با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی معاونت علمی و فناوری، صندوق نوآوری و شکوفایی، بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و شناسا این چالش را برگزار می‌کنند.

این شتابدهنده شناختی جامعه‌ای قدرتـمند متـشکل از متخصصان علــوم شنــاختی، علــوم اعصاب و پزشکی، علوم مهندسی و کارآفرینان است و تلاش می‌کند تا جامعه‌ی قدرتمندی از استارتاپ‌های علوم شناختی، نوآوران، محققان و کارآفرینان ایجاد کند. زیست بومی که می‌تواند به مسائل روز با نگاه علوم شناختی پاسخ دهد و برای آنها محصولی نوآورانه ارائه کند.