نتایج در این بخش نمایش داده می شود

پردازنده‌های جدید اینتل – پرواز کنید !

intel-Pohoiki

پردازنده‌های مجهز به هوش مصنوعی نسل جدید شرکت اینتل بسیار سریع‌تر از حالت پردازنده‌های معمولی است.

البرز فاوا نیوز ، پردازنده‌های جدید شرکت اینتل با تجهیز به هوش مصنوعی سرعتی ۱۰۰۰ بار سریع‌تر از تراشه‌های موجود در جهان دارند. اینتل این نسل از تراشه‌های جدید خود را با الگوبرداری از مغز انسان طراحی می‌کند. فناوری هوش مصنوعی استفاده شده در پردازنده‌های جدید اینتل قابلیت‌های زیادی را به این تراشه‌های پرکاربرد اضافه کرده است.

اینتل این نسل از تراشه‌های هوشمند خود را پوهویکی-Pohoiki نامیده است. سیستم Pohoiki از ۶۴ پردازنده قدرتمند تشکیل شده و عملکرد هم زمان این تراشه با یکدیگر سبب کارایی فوق‌العاده پردازنده جامع می‌شود. یکپارچگی و الگوریتم‌های اجرایی این پردازنده بسیار شبیه به عملیات‌های انجام شده در مغز است.

سرعت باورنکردنی نسل جدید پردازنده‌های اینتل

اینتل وعده داده است در صورت اتمام موفقیت آمیز پروژه تولید Pohoiki و عرضه آن به بازار برنامه‌نویسان رایانه‌ای و طراحان نرم‌افزار‌های گرافیکی می‌توانند با سرعتی ۱۰۰۰ بار سریع‌تر از قبل فرایند‌های رایانه‌ای را انجام دهند. سرعت و قدرت باورنکردنی این پردازنده می‌تواند تحولی بزرگ در دنیای محاسبات رایانه‌ای به وجود آورد و بسیاری از فناوری‌های کنونی را دست خوش تغییر کند.

Pohoiki

 

نکته حائز اهمیت در نسل جدید پردازنده‌ها طراحی بسیار پیچیده آن‌ها است؛ اینتل از میلیون‌ها شبکه تو در تو در این تراشه استفاده کرده است

امروزه در تمامی دستگاه‌ها و سیستم‌های هوشمند از پردازنده‌های با قدرت و کیفیت مناسب استفاده می‌شود؛ نقش و اهمیت این قطعات الکترونیکی کوچک در دستگاه‌های مختلف هم مانند مغز در بدن انسان است و بدون این تراشه نمی‎‌توان انتظار نتیجه‌ای قابل توجه را داشت. خودرو‌های هوشمند، رایانه‌ها و تلفن همراه تنها تعدادی از این وسایل هوشمند هستند.