نتایج در این بخش نمایش داده می شود

هوشمندسازی، فراتر از الکترونیکی کردن فرآیندهاست

ستاری در اختتامیه چهارمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل لجستیک و صنایع وابسته، گفت: به همه بازیگران صنعت حمل‌ونقل توصیه می‌کنم که به روند رو به رشد زیست‌بوم فناوری و نوآوری بپیوندند تا طعم موفقیت را بچشند.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ چهارمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل لجستیک و صنایع وابسته ظهر امروز با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی خاتمه یافت.

ستاری در این نمایشگاه، گفت: به بازیگران سنتی صنعت حمل‌ونقل توصیه می‌کنم که در استارتاپ‌ها سرمایه‌گذاری کنند، چون در رویارویی با زیست‌بوم نوآوری، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها پیروز میدان خواهند بود.

به گفته ستاری، رشد شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور بسیار سریع اتفاق می‌افتد و بعضی از این کسب‌وکارها، رشد ۱۰ درصدی هفتگی را تجربه می‌کنند؛ فعالان صنعت حمل‌ونقل باید بتوانند خود را با این زیست‌بوم همراه کنند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در ادامه با اشاره به تفاوت های هوشمندسازی و الکترونیکی کردن خدمات، بیان کرد: هوشمندسازی، فراتر از الکترونیکی کردن فرآیندهاست و می‌بایست این دو مفهوم تفکیک شود؛ هوشمندسازی زیرساختی کامل و نظام‌مند شکل می‌گیرد که تمامی نقش‌آفرینان صنعت، بتوانند با یکدیگر تعامل کنند؛ در حوزه حمل‌ونقل نیز باید به سوی هوشمندسازی خدمات حرکت کنیم.

ستاری در ادامه تاکید کرد: رشد زیست‌بوم نوآوری و فناوری در کشور بسیار چشمگیر است و این رشد معنی دار را باید به فال نیک گرفت. همه بازیگران اقتصادی کشور را هم به پیوستن به این قطار پرسرعت دعوت می‌کنم.

رییس بنیاد ملی نخبگان در ادامه بیان کرد: تحولی که ناشی از فعالیت استارتاپ ها و شرکت‌های دانش بنیان در اقتصاد کشور رخ داده است هرگز متوقف نخواهد شد و روزی را شاهد خواهیم بود که اقتصاد کشور با حضور این بازیگران جوان، تحولی اساسی را تجربه کند.

به گفته ستاری، همه باید به این زیست بوم اعتماد کنند و با مشارکت جدی در این عرصه موفقیت خود را تضمین کنند در غیر این صورت شکست آنها صد در صد است.

در چهارمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل لجستیک و صنایع وابسته، ۳۸۷ شرکت و سازمان مشارکت دارند که ۱۲۰ مورد از آن ها دانش‌بنیان هستند و آخرین دستاوردهای خود در حوزه حمل‌ونقل را به نمایش گذاشته‌اند.