نتایج در این بخش نمایش داده می شود

نمایشگاه تلکام افتتاح شد

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از ایسنا، بیستمین نمایشگاه بین‌المللی مخابرات و راه‌حل‌های نوآورانه CIT (تلکام پلاس ۹۸) با حضور دبیر شورای عالی فضای مجازی و معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات امروز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی افتتاح شد.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، دبیر شورای عالی فضای مجازی، مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ایران و رئیس سندیکای مخابرات حضور داشتند.

بر اساس این گزارش، بعد از افتتاح نمایشگاه از ۳۲ محصول نرم افزاری رونمایی شد و مسئولین حاضر در نمایشگاه از غرفه های این نمایشگاه بازدید کردند.

بیستمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی در مساحت بیش از ۵۰۰۰ متر در دو سالن و با حضور ۱۱۰ شرکت آغاز به کار کرد و قرار است ۳۶ محصولات سخت افزاری در ایام نمایشگاه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گیرد.

تلکام بیستم قرار بود ۸ مهر برگزار شود که به دلیل مشکلات موجود در سندیکای مخابرات برگزاری آن با تاخیر روبرو شد. این نمایشگاه از امروز تا ۲۹ آذر از ۹ صبح الی ۱۷ میزبان بازدید کنندگان است.

ابوالحسن فیروزآبادی – دبیر شورای عالی فضای مجازی – با حضور در غرفه‌های این نمایشگاه، با تاکید بر توجه به اقتصاد مقاومتی و افزایش تاب‌آوری در کشور، بیان کرد: از الزامات این موضوع، تهیه محصولات در داخل کشور است و این زاییده شرایطی است که در کشور تامین شده و امیدبخش است که در سال‌های بعد شاهد نمایشگاهی با ابعاد بزرگ‌تر باشیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر علت کوچک‌تر شدن ابعاد نمایشگاه تلکام، اظهار کرد: این بحث سالها مطرح است، این‌که نمایشگاه تلکام با نمایشگاه دیگری ادغام شود؛ البته بحث ادغام نمایشگاه‌ها و حتی حذف بعضی از نمایشگاه‌ها در دنیا اتفاق می‌افتد. این تصمیم‌گیری امسال در کشور ما انجام نشد و شک و تردید در این موضوع باعث شد باوجود تلاش‌های مخابراتی که در کشور صورت گرفته، ابعاد نمایشگاه کوچک‌تر باشد.

همچنین ستار هاشمی -معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- درباره علت کوچک‌تر شدن ابعاد نمایشگاه بیان کرد: یک از مباحثی که از دیرباز مطرح بود، این بود که نمایشگاه الکامپ و تلکام با هم برگزار شود، اما این امکان این اتفاق برای امسال فراهم نشد که البته باعث شد تلکام را با نگاه جدیدی برگزار کنیم و طبیعتا در چنین شرایطی باتوجه به اینکه تجربه قبلی وجود ندارد، ممکن است مسایلی وجود داشته باشد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در دنیای امروز شاهدیم که تفکیک مرز بین حوزه زیرساختی و فناوری کمرنگ شده است؛ بحث‌های زیرساختی و سخت‌افزاری و حوزه تلکام با حوزه فناوری اطلاعات عجین شده است. بنابراین در این حوزه باید کار کارشناسی صورت گیرد و برای سال آینده تصمیم‌گیری شود.