نتایج در این بخش نمایش داده می شود

ماهواره پیام تنها ۳ دقیقه در فضا کار کرد!

satellite

شایعات زیادی پیرامون ماهواره پیام در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و البته مسئولین دولت نسبت به شایعات واکنش دادند. ولی حالا جزئیاتی از در مدار قرار گرفتن ماهواره مذکور منتشر شده که در ادامه این مطلب را می‌خوانید.

البرز فاوا نیوز ، به گزارش آی‌تی‌رسان، دکتر وفا صدقی رئیس تضمین ماهواره پیام دانشگاه امیرکبیر در مصاحبه‌ای گفت: ماهواره پیام 3 دقیقه در مدار خود قرار گرفت و توانست تبادلات تله متری خود را انجام دهد. البته در سال 89 برنامه‌ریزی لازم برای ارسال این ماهواره با پرتاب‌گر خارجی انجام شده بود ولی پرتاب‌گر خارجی برای ارسال این ماهواره قانع نشد.

وی در ادامه افزود: هیچ پرتاب‌گر خارجی برای همکاری با ما متقاعد نشد و از سوی دیگر برای ادامه کارمان نیز با مشکلاتی روبرو بودیم که جداشدن اعضای تیم از جمله این موارد بود. حتی از ما خواسته شد تا مدل کار پیام را تحویل داده و پروژه را به اتمام برسانیم. در نهایت با پرتاب‌گر سیمرغ اقدام به پرتاب ماهواره پیام کردیم که این مهم در تاریخ 25 دی سال گذشته و در زمین قشم و کیش انجام شد. ماهواره پس از قرار گرفتن در مدار خود اقدام به ارسال سیگنال کرد و 3 دقیقه به فعالیت پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *