نتایج در این بخش نمایش داده می شود

فشار اینترپل برای کاهش رمزگذاری در اپلیکیشن ها

سازمان اینترپل قصد دارد به شرکت های تهیه کننده اینترنت، توسعه دهندگان اپلیکیشن ها و سازندگان دستگاه ها فشار وارد کند تا روند رمزگذاری محاورات، سرویس ها و کالاها را کاهش دهند.

به گزارش البرز فاوا نیوز، سازمان پلیس بین الملل (اینترپل) تصمیم دارد گسترش رمزگذاری سرویس ها و کالاها را محکوم کند. سه منبع آگاه به این امر اعلام کرده اند اینترپل معتقد است این روند به روند گسترش آزار جنسی کودکان کمک می کند.

یکی از مقامات اینترپل در مقر کنفرانس این سازمان در فرانسه اعلام کرد نسخه ای از یک بیانیه برای حل این مشکل از  FBI آمریکا ارائه شده و بدون رای گیری رسمی از نمایندگان ۶۰ کشور  عضو این سازمان منتشر می شود.

این بیانیه در حقیقت تاکید برنامه ای است که ماه گذشته مقامات بلندپایه پلیس آمریکا، انگلیس، استرالیا ارائه کردند. در این نامه به مشکلات دستگیری متجاوزان به حقوق  کودکان اشاره دارد زیرا شرکت ها از بازکردن محاورات کاربران بدون اجازه نامه رسمی خودداری می کنند.

در پیش نویس بیانیه حل آمده است: تهیه کنندگان سرویس اینترنت، توسعه دهندگان اپلیکیشن و تولید کنندگان دستگاه ها مشغول تولید محصولات و خدمات رمزگذاری شده هستند که به طور موثر سواستفاده از کودکان در پلتفرم هایشان را مخفی می کند.

شرکت های فناوری باید مکانیسمی در طراحی محصولات و سرویس های رمزگذاری شده خود به کار گیرند که دولت ها با مراجع قانونی متناسب بتوانند به اطلاعات در فرمتی قابل خوانش و استفاده دسترسی یابند.

سازمان پلیس بین الملل به کشورها کمک می کند تا مظنونین جنایات را در خارج از  منطقه تحت صلاحیتشان دستگیر کنند.  البته بیانیه جدید لزوم اجرایی یک قانون را ندارد بلکه هدف آن ایجاد فشار بیشتر بر تهیه کنندگان فناوری در جهت کاهش رمزگذاری محاورات است.