نتایج در این بخش نمایش داده می شود

عجیب ولی واقعی! از بین بردن سرطان با کمک جاذبه

jazebe

دانشمندان استرالیایی می‌گویند جاذبه اندک خارج از جو کره زمین تأثیر مثبتی برای درمان برخی از بیماری‌ها دارد و از جمله می‌تواند به مداوای سرطان کمک کند.

البرز فاوا نیوز ، به نقل از نیواطلس، انسان بیش از نیم قرن است که فضانوردانی را به سیارات دیگر و به خارج از کره زمین می‌فرستد. اما در مورد تأثیر این پدیده بر فیزیولوژی انسان و سلامت افراد تحقیقات کافی نشده است.

تحقیقات اولیه پژوهشگران استرالیایی از طریق شبیه سازی شرایط سکونت در فضا نشان می‌دهد که حضور در وضعیت مذکور قادر به از بین بردن اکثر سلول‌های سرطانی بدون نیاز به مصرف دارو است. حالا محققان قصد دارند برای تحقیق جدی تر در این زمینه، آزمایش‌هایی را در ایستگاه فضایی بین المللی انجام دهند.

ناسا هم قبلاً بررسی‌هایی را در مورد تغییر سلول‌های سرطانی موش در ایستگاه فضایی بین المللی انجام داده بود تا مشخص شود، سیستم ایمنی بدن آن در شرایط بی وزنی چگونه با سلول‌های سرطانی مقابله می‌کند. مقایسه تطبیقی این مطالعه با شرایط انسان می‌تواند موجب دستیابی به داده‌های بیشتری شود.

پیچیدگی‌های مربوط به نحوه رفتار سلول‌های سرطانی در محیطی با جاذبه کم تا حد زیادی ناشناخته است و برای بررسی این موضوع نمونه سلول‌های سرطانی سینه، بینی و ریه انسان به فضا فرستاده خواهند شد. گفتنی است که در شرایط آزمایشگاهی با جاذبه کم و طی مدت ۲۴ ساعت ۸۰ تا ۹۰ درصد از این سلول‌ها از بین رفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *