نتایج در این بخش نمایش داده می شود

رشد جهانی شبکه ۵G بسیار بیشتر از انتظار بوده است

5g

کریستیانو آمون، رئیس کوالکام  با اشاره به اینکه رشد جهانی شبکه 5G بسیار بیشتر از انتظار بوده است، به تازگی نقشه راه کاملی از رشد جهانی شبکه 5G را اعلام کرده است. به عقیده او نسل بعدی شبکه موبایل در سال آینده میلادی در اکثر مناطق شهری اصلی دنیا راه اندازی شده و سپس در سال 2021 به کشورهای در حال توسعه راه خواهد یافت.

به گزارش البرز فاوا نیوز؛ طبق نقشه ای که توسط آمون نشان داده شده، باند میانی شبکه 5G (زیر 6 گیگاهرتز) در سال 2020 بسیار فراگیر خواهد شد. از جمله مناطقی که تا سال آینده از این فناوری استفاده می کنند می توان به کانادا، مکزیک، برزیل، شیلی، اتریش، فرانسه، ترکیه، هند، ویتنام، هنگ کنگ، سنگاپور و آفریقای جنوبی اشاره کرد. علاوه بر این باند سریع و کوتاه برد میلیمتری شبکه 5G هم در ژاپن، کره جنوبی و روسیه راه اندازی خواهد شد.

اپراتورهای آمریکایی در حال پیاده سازی شبکه 5G موبایل در هر دو باند میلیمتری و زیر 6 گیگاهرتز هستند. ورایزن، AT&T و تی-موبایل همگی شبکه ها و تجهیزات موج میلیمتری را راه اندازی کرده اند. اپراتور اسپرینت به شکل انحصاری از طیف زیر 6 گیگاهرتزی استفاده می کند. سه اپراتور اول قصد دارند در آینده از هر دو فرکانس استفاده کنند.

نقشه راه کوالکام برای شبکه 5G موبایل اهمیت قابل توجهی دارد، چون این شرکت نقش پررنگی در فراهم سازی چیپ های 5G و فناوری های مرتبط با آن ایفا می کند. با این حال نمی توان کاملاً به آن اطمینان کرد، به خصوص اینکه قوانین مربوط به این حوزه دائماً در حال تغییر است.