نتایج در این بخش نمایش داده می شود

دومین همایش اقتصاد دیجیتال و سامانه پاسخگو برگزار شد

ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از حامیان برگزاری دومین همایش اقتصاد دیجیتال و سامانه پاسخگو بود. همایشی که با هدف تبیین اقتصاد هوشمند و عبور از مشکلات و تنگناهای اقتصادی برگزار شد.

به گزارش البرز فاوا نیوز؛ اقتصاد دیجیتال حرف امروز نیست و ادبیات 40 تا 50 ساله در جهان دارد، اقتصاد دیجیتال یک انتخاب نیست بلکه یک ضرورت و الزام است و به بهبود نظام‌های گمرکی، مالیاتی و قانون‌گذاری در کشور نیاز دارد. بر همین اساس، دومین همایش اقتصاد دیجیتال و سامانه پاسخگو در کشور برگزار شد و ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم یکی از حامیان این رویداد فناورانه بود.

ارائه راه‌کارهای پولی و مالی و بازرگانی در چارچوب سند چشم‌انداز 1404 نقش روابط‌ عمومی‌ها در معرفی سامانه‌های هوشمند‌سازی، توسعه اقتصاد ملی با رویکرد توسعه اقتصاد دیجیتال از جمله محورهای همایش بود.

«مدیریت و راهبری کلان حوزه هوشمندسازی و دولت الکترونیک و سامانه‌های هوشمند و پاسخگو در کشور»، «نظارت و ارزیابی فعالیت‌ها و برنامه‌های باز مهندسی و ارائه خدمات هوشمندسازی دستگاه‌های اجرایی کشور»، «ایجاد هماهنگی میان کلیه مدیران عالی فناوری اطلاعات دستگاه‌های اجرایی» و «به اشتراک‌گذاری و تبادل دانش و تجارت حاصل از اجرای برنامه‌های هوشمندسازی سامانه‌های کشور» از جمله اهداف برگزاری این رویداد بود.

همچنین از دیگر اهداف این همایش می‌توان به «تدوین راه‌کارهای بهره‌برداری از ظرفیت‌های بالقوه بخش خصوصی، انجمن‌های تخصصی و مراکز آموزشی، علمی و دانشگاهی، شرکت‌های دانش‌بنیان و معاونت‌های علمی و فناوری در توسعه و استقرار سامانه‌های هوشمند» و «نقش روابط عمومی‌ها در ارائه اطلاعات و سامانه‌های هوشمند و پاسخگو» اشاره کرد.

این رویداد فناورانه با محورهای مختلفی مانند «تدوین اسناد راهبردی ملی و ارائه به مراجع ذیصلاح قانونی»، «تدوین برنامه‌ها، اقدامات و دستورالعمل‌های اجرایی کارگروه‌های استانی»، «برنامه‌ریزی برای رسیدن به شاخص‌های برنامه‌های توسعه کشور در حوزه هوشمندسازی»، «ارائه الگوها و استانداردهای مورد نیاز برای اجرای پروژه‌های هوشمندسازی در سطح کشور» و «همکاری و تعامل با دستگاه‌ها و سازمان‌ها درباره مطالعه، طراحی و پیاده‌سازی و نظارت بر پروژه‌های مصوب» برگزار شد.