نتایج در این بخش نمایش داده می شود

دلیل قطعی اینترنت اروپا بود

نایب رئیس هیئت مدیره زیرساخت گفت:قطعی اصلی شبکه اینترنت که به دلیل بروز مشکل در مسیر فیبر نوری اپراتورهای تأمین‌کننده اروپایی ایجاد شد حل شد و کندی دسترسی کاربران رفع می شود.

به گزارش البرز فاوا نیوز؛ سجاد بنابی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: هم‌اکنون مشکل اصلی قطعی اینترنت رفع شده و حداقل تا یک ساعت آینده اختلالاتی که برای برخی کاربران وجود دارد، برطرف می‌شود.

وی اضافه کرد: ارتباطات هم‌اکنون به حالت عادی برگشته است و تقریباً تمامی کاربران به شبکه اینترنت دسترسی دارند اما ممکن است در برخی مناطق، شاهد کندی‌هایی در سرعت باشیم که آن هم حداقل تا یک ساعت آینده برطرف می‌شود.

سجاد بنابی ساعاتی قبل در توئیتر خود نوشته بود که، در ساعت ۱۱:۱۵ امروز ۶۵۰ گیگابیت بر ثانیه از ظرفیت اینترنت ورودی کشور به دلیل قطعی مسیرها در بخش اروپایی قطع شده و اکثر کاربران کشورهای همسایه نیز این مشکل را دارند.

وی گفت: همکاران من در شرکت ارتباطات زیرساخت در تلاش برای برطرف کردن مشکل هستند و پایان قطعی را اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

نایب رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: قطعی ارتباطات در دو نقطه، یکی قبل از بخارست و دیگری قبل از مونیخ ، روی مسیر فیبر تأمین‌کنندگان ارتباطات اتفاق افتاده و سرویس‌دهندگان بزرگ بین‌المللی مانند گوگل را تحت تأثیر قرار داده است.

بنابی خاطرنشان کرد: در حال جابجایی اینترنت کاربران به مسیرهای سالم باقی‌مانده غرب و جنوب هستیم.

در این راستا امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات نیز در واکنش به قطعی امروز اینترنت در توئیتر نوشت: شدت شکاف و بدبینی در جامعه ایرانی به حدی بالاست که به داده‌های واقعی و جهانی نیز با دیده تردید نگاه می‌شود؛ ما تلاش می‌کنیم اگر توان کاهش آن را نداریم، حداقل بر آن نیافزائیم.