نتایج در این بخش نمایش داده می شود

حمله سایبری به ویکی پدیا

wikipedia

روز گذشته سایت ویکی پدیا به دلیل حمله سایبری قطع شد و دسترسی به آن در سراسر اروپا، بخش هایی از خاورمیانه و آفریقا امکانپذیر نبود.

البرز فاوا نیوز ، به نقل از تک کرانچ، وب سایت «ویکی پدیا» روز گذشته پس از یک حمله سایبری در چند کشور آفلاین شد. البته اکنون این وب سایت فعال است.

طبق اطلاعات وب سایت Downdetector.com کاربران در سراسر اروپا و بخش هایی از خاورمیانه و آمریکا شاهد قطعی سرویس این وب سایت بودند. حساب کاربری توئیتر  ویکی پدیا در آلمان نوشت: سرور ویکی مدیا در حال حاضر به دلیل  یک حمله وسیعDDOS از کار افتاده است.

DDOS نوعی از یک حمله سایبری است که طی آن شبکه ای وسیع از رایانه ها  همزمان به یک وب سایت یا یک سرویس اینترنتی دسترسی می یابند و این امر به ایجاد ترافیک بالا و قطعی سرویس منجر می شود.

همچنین در بیانیه این وب سایت آمده است: امروز ویکی پدیا  دچار یک حمله سایبری شد و در نتیجه آن در چند کشور برای مدتی قطع بود. این حمله همچنان ادامه دارد و تیم مهندسان ما مشغول فعالیت هستند تا دسترسی به سایت را برقرار کنند.

این وب سایت در بخش هایی از انگلیس و همچنین لهستان، آلمان، فرانسه و ایتالیا نیز قطع بود.

ویکی پدیا یکی از سایت های پربازدید در سراسر جهان است که مطالب آن به ۳۰۰ زبان مختلف ارائه می شود.  همچنین طبق آمار سال ۲۰۱۸ میلادی در این سرویس حدود ۴۶ میلیون مقاله وجود دارد و در ماه ۱.۴ میلیون دستگاه از وب سایت بازدید می کنند