نتایج در این بخش نمایش داده می شود

بلندگوهای صوتی آپنه خواب نوزادان را رصد می کنند

BreathJunior

محققان دانشگاهی اپلیکشنی ابداع کرده اند که با انتشار و جمع آوری صدای سفید در اتاق می تواند تنفس نوزادان را رصد و اختلال آپنه خواب در آنها را ردیابی کند

محققان دانشگاه واشنگتن  یک اپلیکیشن جدید برای بلندگوهای هوشمند (مانند اکو متعلق به آمازون) ابداع کرده اند که به والدین کمک می کند تنفس نوزادان خود را تحت نظر بگیرند.

این اپلیکیشن که BreathJunior نام دارد علاوه بر تنفس کودک، علائم آپنه خواب کودکان را نیز ردیابی می کند. آپنه خواب نوعی اختلال است که در آن راه هوایی در بینی و حلق مسدود می شود.

محققان دستگاه مذکور را روی ۵ نوزاد در واحد مراقبت های ویژه بیمارستان واشنگتن آزمایش کرده اند. این گروه قصد دارند اپلیکیشن مذکور را به عنوان یک محصول تجاری به بازار عرضه کنند. اما در وهله اول آنها یافته های خود از این آزمایش را در کنفرانس سالانه MobiCom در مکزیک ارائه خواهند کرد.

اپلیکیشن مذکور طوری طراحی شده تا صدای سفید منتشر و ضبط کند. امواج صوتی صدای سفید از بلندگو ارسال می شوند و سپس با میکروفون تعبیه شده در بلندگوی هوشمند جمع آوری می شوند.

اپلیکیشن می تواند در اصوات جمع آوری شده، سیگنال های اصلی را از صدای سفید مجزا کند. تمایز میان صدای سیگنال صدای سفید و نسخه انعکاس یافته آن  در اتاق تحلیل می شود و مکان نوزاد و دیافراگم حرکات او تعیین می شود.