نتایج در این بخش نمایش داده می شود

باج افزاری که فقط قهوه سازها را آلوده می‌کند!!!

باج افزاری که فقط قهوه سازها را آلوده می‌کند!!!

قابلیت اتصال بسیاری از وسایل برقی به اینترنت چالش‌های متنوعی را ایجاد کرده که یکی از آنها امکان آلوده شدن آنها و از جمله قهوه سازها به بدافزارها و باج افزارهاست.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از مهر، امروزه اکثر لوازم خانگی هم از قابلیت اتصال به اینترنت برخوردار هستند و همین مساله باعث شده تا هکرها بتوانند با طراحی بدافزارهای مختلف به این لوازم نیز نفوذ کنند. به تازگی یک باج افزار اختصاصی برای آلوده کردن قهوه ساز iKettle عرضه شده است.

کارشناسان امنیتی می‌گویند امنیت پایین لوازم خانگی قابل اتصال به اینترنت و عدم رمزگذاری داده‌های رد و بدل شده میان این دستگاه‌ها و اپلیکیشن‌های تلفن همراه آنها عامل اصلی وقوع چنین مشکلی است. در برخی موارد شرکت‌های سازنده این نوع لوازم حتی بعد از افشای آسیب پذیری‌های امنیتی آنها تمایلی برای به‌روزرسانی اپلیکیشن‌ها و نرم افزارهای مدیریت تولیدات خود ندارند.

بدافزار قهوه ساز iKettle توسط مارتین هرون کارشناس امنیتی شرکت آواست طراحی شده و به عنوان یک بسته نرم افزاری به روزرسان عرضه شده است. این بدافزار بعد از نصب باعث فعال شدن بسیاری از قابلیت‌های قهوه ساز بدون خواست کاربر می‌شود و تنها راه متوقف کردن آن قطع برق خواهد بود. فعلاً هیچ راه حل فنی برای مقابله با این باج افزار وجود ندارد.

طراح این باج افزار آن را در اختیار سایرین قرار نداده و می‌گوید با طراحی آن تنها خواسته در این مورد به کاربران هشدار دهد تا آنها در زمان خرید محصولات قابل اتصال به اینترنت در مورد تمهیدات امنیتی محصولات مذکور نیز اطمینان کسب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *