نتایج در این بخش نمایش داده می شود

اینفوگرافی: ایران و هوش مصنوعی

اینفوگرافی: ایران و هوش مصنوعی، اطلاعات مهمی را یکجا برای شما به نمایش می گذارد؛ این روزها واژه «هوش مصنوعی» را زیاد می‌شنویم. این فناوری نوین به سرعت در حال باز کردن جای خود میان پیشرفته‌ترین و پرکارکردترین حوزه‌ها است. بسیاری از کارشناسان در این حوزه معتقد هستند که هوش مصنوعی آمده است تا دنیای ما را زیر و رو کند.

به گزراش البرز فاوا نیوز به نقل از  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ هوش مصنوعی امکان یادگیری از تجربیات، تطبیق یافتن با ورودی‌های جدید و انجام وظایف مانند انسان را برای ماشین‌ها فراهم می‌کند. پیش بینی‌ها از این حکایت دارد که به زودی شیوه زندگی روزانه با این فناوری تغییر می کند.

این فناوری بر شبکه‌های عصبی پیچیده‌ای استوار است که اطلاعات را با استفاده از معماری‌های گوناگون که شامل لایه‌ها و گره‌ها می‌شوند، پردازش می‌کند که تقریبا مشابه عملکردهای سلول‌های عصبی در مغز انسان است.

دنیا در این حوزه به سرعت در حال رشد است. در ایران نیز اتفاقات خوبی با تکیه به توانمندی نیروی انسانی خلاق رخ داده است.  جدیدترین رتبه بندی سایمگو خبرهای خوشی برایمان در این حوزه دارد و نشان می‌دهد مقام نخست حوزه هوش مصنوعی در غرب آسیا از آن ایران است.

رتبه نخست در غرب آسیا، رتبه نخست در تولید مقالات علمی در غرب آسیا، رتبه نهم در میان 155 کشور در سال 2018 بسیار غرورآفرین بوده است.

این داده‌نما(اینفوگرافی) رشد  کشورمان در این حوزه را بیان کرده است: