نتایج در این بخش نمایش داده می شود

ارزش بازار جهانی بلاک چین به ۱۶ میلیارد دلار می رسد

blockchin

البرز فاوا نیوز ، به نقل از کوین تلگراف، یافته های موسسه پژوهشی گلوبال مارکت اینسایت نشان می دهد بازار جهانی بلاک چین به سرعت در حال توسعه و پیشرفت است و در بخش هایی همچون زیرساخت ها، تهیه اپلیکیشن های کاربردی، طراحی سیستم های جدید امنیتی، پرداخت و کیف پول دیجیتال و در بخش هایی همچون خدمات دولتی، مراقبت های درمانی، خدمات فناوری اطلاعات، خدمات چندرسانه ای و تفریح، حمل ونقل و لجستیک تغییرات چشمگیری ایجاد خواهد کرد.

این گزارش نشان می دهد عامل کلیدی که منجر به رشد بازار بلاک چین می شود، افزایش کاربرد آن توسط شرکت های مالی است. افزایش بهره وری و کاهش هزینه های عملیاتی از جمله دلایل استقبال شرکت های مالی از فناوری بلاک چین است.

طی سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۴، استفاده از بلاک چین در حوزه طراحی اپلیکیشن ۸۵ درصد و در حوزه تقویت قابلیت شناسایی هویت دیجیتال و مقابله با حملات سایبری ۹۰ درصد رشد خواهد کرد. این رقم در مورد بخش دولتی و مراقبت های درمانی نیز ۸۵ درصد است.

پیش از این گزارش دیگری توسط موسسه آی بی آی ریسرچ تهیه شده بود که نشان می داد ارزش بازار فناوری بلاک چین تا سال ۲۰۲۳ از مرز ۱۰ میلیارد دلار خواهد گذشت.